KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13954319
nr 1395 4319
Johnny Oppenheimer
(1923-2005), Sverige
Oljemålning, "Nattens ljus". Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 25x36, yttermått inklusive ram: 38x49 cm
Johnny Oppenheimer, svensk bildkonstnär född i Berlin 1923, död 2005.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:50:18
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Johnny Oppenheimer
Läs mer om Johnny Oppenheimer